Dodano:

Temat na bloga – 5 świetnych pomysłów

A wiec chcesz rozpocząć blogowanie? ale nie wiesz jeszcze na jaki temat? W tym artykule poznasz 5 świetnych pomysłów na bloga.

Aby wybrać dobry temat na bloga, musisz zadać sobie kilka pytań:

  • jaki temat Cię interesuje?
  • jakie jest Twoje hobby?
  • dlaczego chcesz rozpocząć prowadzić bloga?
  • jaki jest cel Twojego bloga? co chcesz osiągnąć przez blogowanie?

Te pytanie są ważne, dlatego że powinieneś pisać o czymś co Cię interesuje a dodatkowo posiadasz sporą wiedzę na ten temat. Dobrze by było, gdyby temat bloga połączony był z Twoim hobby.

Jeśli nie posiadasz dużej wiedzy na temat który chcesz pisać. Nie przejmuj się jeśli jesteś bardzo zainteresowany temat, blog tylko pomoże w szybszym zdobywaniu wiedzy.

Jaki temat na bloga wybrać?

Przejdźmy teraz do pomysłów na jaki temat prowadzić bloga który odniesie sukces.

1. Blog sportowy

Sama piłka nożna posiada setki milionów fanów, koszykówka czy siatkówka podobnie. Stwórz bloga o drużynie może być to lokalna drużyna jak również światowego formatu, jak np. Manchester City.

2. Blog o technologi

Żyjemy w erze technologii i każdego dnia dzieje się coś nowego w tym sektorze. Codziennie powstają nowe gadżety, wydarzenia o których możesz pisać podczas blogowania. Podobnie jak rozrywka, jest to szeroki temat, więc zawsze będziesz miał coś ciekawego na blogu. Mozęsz również pisać przydatne wskazówki i triki.

sprzedawaj ubrania

3. Blog modowy

Moda to wizualizacja, a najczęstszą sięcią społęcznościową miłośników stylu jest Instagram. Ale w sieci intnieje znacznie więcej treści modowych niż w mediach społecznościowych. Prowadzenie bloga modowego pozwala wyrazić siebie. To zawsze była silna nisza dla blogowania.

4. Blog kulinarny

Cały świat kocha jeść! A odkąd Magda Gessler zawitała w naszej telewizji zainteresowanie znacznie wzrosło. A więc jeśli kochasz gotować, uwielbiasz dzielić się przepisami dyskutować na temat jedzenia. Czy nawet Twoją pasją jest degustacja potraw i chcesz zostać krytkiem jedzenia. Dzięki własnemu blogowi możesz to zrobić

5. Blog podróżniczy

Dużo podróżujesz ? Zwiedzasz ciekawe miejsca? Masz niezwykłe przygody? Podziel się tym z resztą świata, dzięki własnemu blogowi stworzysz swój niezwykły pamiętnik.

A gdy wybierzesz już temat na bloga i go założysz

Warto dowiedzieć się jak pozycjonować swoją stronę w internecie. Tak aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, napewno pomoże Ci w tym Poradnik SEO dla nowej strony

Wpisy z tej samej kategori:

Dodaj komentarz

Please Login to comment
  Subscribe  
Powiadom o