Dodano:

Jak zainwestować 100 złotych ?

Czy da się zainwestować 100 zł? Oczywiście że tak! Poznaj najlepsze sposoby jak to zrobić!

Większość ludzi nie inwestuje swoich pieniędzy w żaden sposób, nie wierzą że mogą na tym zyskać lub boją się je utracić. Panuje też przekonanie że inwestować można tylko duże kwoty a ponadto trzeba posiadać specjalistyczną wiedzę na temat inwestowania.

To oczywiście nie jest prawdą, inwestować można już od małych kwot. Dzisiaj poznasz 3 sposoby na mikro-inwestycje które mieszczą się w 100 zł.

Kupuj srebrne monety

Za mniej niż 100 zł możemy kupić srebrną monetę o wadze jednej uncji. Srebro jest świetną opcją na długoterminowe inwestowanie, jest znacznie tańsze od złota. ( tzw. złoto dla ubogich ) Cena takiej monety to koszt około 90 zł – możemy je kupić np. Tutaj. Ponadto gdy na giełdzie występują duże wachania – ceny surowców rosną.

Banknoty i monety okolicznościowe

Zainwestować 100 zł można również w banknoty i monety okolicznościowe. Narodowy Bank Polski wypuszcza czasem specjalne egzemplarze monet i banknotów – ich ilość jest znacznie ograniczona, przez co z biegiem czasu ich wartość znacznie rośnie. Monety i banknoty okolicznościowe, możemy nabyć w placówkach NBP, oraz na oficjalnej stronie internetowej.

Inwestycja w samego siebie

Najlepszą inwestycją jest inwestycja w samego siebie. Książka lub kurs online podwyższający nasze kompetencje będzie idealny. Pozwoli to nam zwiększyć swoją wartość na rynku pracy. Udemy jest świetną kopalnią kursów, a kursy w promocji kosztują niecałe 40 zł. Możemy również skorzystać z pakietu, i kupić dwa kursy w cenie 69 zł.

Bonus

Jeśli jesteś posiadaczem ziemi, możesz zainwestować w sadzonki drzew. Las to wspaniała inwestycja, która zwraca się po stokroć. Jednak czas oczekiwania na zwrot jest bardzo długi – aż kilkadziesiąt lat.

Wpisy z tej samej kategori:

Dodaj komentarz

Please Login to comment
  Subscribe  
Powiadom o